Single Malt - degustacja wysokiej jakości whisky
Trendy modowe

Single Malt - degustacja wysokiej jakości whisky

Degustacje zazwyczaj kojarzone są z winami, jednak nie są to jedyne trunki, które warto poznać bliżej. Warto wspomnieć również o whisky, które uznawane jest za wyszukany alkohol, serwowany wyłącznie na szczególne okazje. Jest szczególnie doceniany przez mężczyzn na całym świecie, do niedawna kojarzony z klubami dla dżentelmenów. Jednym z najbardziej znanych i cenionych gatunków whisky jest Single Malt, degustacja tego trunku może być wydarzeniem godnym dużej uwagi.

Single Malt - degustacja wysokiej jakości whisky

Single Malt – degustacja

Organizacja degustacji whisky odbywa się podobnie jak w przypadku innych alkoholi, na przykład wina. Zazwyczaj taka impreza ma charakter integracyjny i jest idealnym sposobem na spotkanie współpracowników, czy po prostu znajomych i rodziny. Obecnie wiele firm eventowych oferuje takie wydarzenie, czasami nawet stacjonarnie i online. Jeśli po raz pierwszy ma się okazję uczestniczyć w takiej atrakcji, lepiej wybrać ją na żywo, wówczas wszystko jest lepiej widoczne. Osoby zamawiające taką usługę mogą być spokojne o prawidłową oprawę wydarzenia, ponieważ udostępniane są szkła degustacyjne i inne niezbędne zestawy – zadaniem uczestników jest tylko doskonała zabawa. Gdzie może odbywać się single malt degustacja? Właściwie w każdym miejscu, gdzie jest odpowiednia ilość wolnej przestrzeni, profesjonalne wydarzenie musi mieć idealną oprawę. Whisky Single Malt ma na tyle wyjątkowy smak, że nie łączy się go z innymi gatunkami tego alkoholu, znacznie lepiej skupić się na jednym, najbardziej wyrazistym. Whisky Single Malt degustacji odbywa się najczęściej wieczorami lub późnymi popołudniami, niewątpliwie jest to wydarzenie dedykowane wyłącznie dorosłym uczestnikom, stąd ta pora.

Jak wygląda degustacja Single Malt?

Przygotowując miejsca dla degustacji Single Malt konieczne jest wyodrębnienie pomieszczenia, do którego nie dotrą żadne zapachy z kuchni, czy palarni. W ten sposób wszystkie cechy charakterystyczne whisky mogą nie być dobrze wyczuwane. Osoby zajmujące się organizacją degustacji Single Malt są w stanie przeprowadzić ją dla nawet kilkuset uczestników, warunkiem jest oczywiście dostęp do tak dużego lokalu. W ciepłych miesiącach wydarzenie może odbyć się na zewnątrz, nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Degustacja whisky Single Malt jest podzielona na kilka części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej wszyscy zgromadzeni mają szansę zapoznać się z historią powstania whisky, jej procesem produkcyjnym. Następnie przechodzi się do kilku edycji Single Malt, degustacja jest zatem dokładnie zaplanowana od początku do końca. Po tym fakcie przychodzi czas na wzajemną wymianę spostrzeżeń i doświadczeń, jest to bardzo ciekawy etap. Ewidentnie udowadnia, że każdy człowiek jest inny i zupełnie odmiennie odbiera konkretny rodzaj alkoholu. Organizatorzy w końcowym etapie mogą przeprowadzić konkurs, w którym nagrodami jest whisky Single Malt lub inny rodzaj tego trunku. Całość może trwać kilka godzin, z czego ani chwila nie jest stracona, ponieważ cały czas dzieje się coś ciekawego.