Mediolan, czyli idealne miejsce dla miłośników mody.
Modne miejsca

Mediolan, czyli idealne miejsce dla miłośników mody.

Mediolan to miasto mody, to właśnie tutaj powstały takie marki jak: Versace, Gucci, Parada. W Mediolanie odnajdziemy wiele stylowych lokali oraz najlepsze modowe sklepy.

Dzielnica mody.

Każdy, kto interesuje się modą na pewno słyszał o słynnej dzielnic mody w Mediolanie. Miłośnikom mody nie obca jest również nazwa La Quadrilateral della Moda. Granice La Quadrilatera wyznaczają cztery stylowe ulice mody, które nazwane zostały „kwadratem mody”. To tutaj znajduje się Galeria Wiktora Emanuela II. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej popularnych centrów handlowych na świecie. Najsłynniejszą z wszystkich czterech ulic jest ulica Via Montenapoleone, mieści się na niej naprawdę wiele sklepów z artykułami luksusowymi.

Mediolan, czyli idealne miejsce dla miłośników mody.

Zakupy dla każdego.

W okolicach Mediolanu możemy odnaleźć wiele outletów, w których dostępne są ubrania znanych producentów przecenione nawet do 70%. Do znanych sklepów tego typu należą między innymi:

  • Serravalle Designer Outlet,
  • Vicolungo Style Outlet,
  • FoxTown,

Będąc w Mediolanie warto skorzystać z oferty sklepów koncepcyjnych. W takich sklepach możemy przede wszystkim cieszyć się pięknie zagospodarowaną przestrzenią oraz podziwiać ciekawie urządzone wnętrza, w których znajduje się wiele niesamowitych fotografii, pięknych kwiatów oraz stylowych kawiarni i restauracji. Wśród tego rodzaju sklepów na szczególne wyróżnienie zasługują zwłaszcza: 10 Corso Como, Giò Moretti, Spazio Rossana Orlandi, Dirk Bikkembergs.

Ponadto w Mediolanie znajduje się również wiele sklepów, które w swej ofercie posiadają markową odzież używaną. Są tu również organizowane tak zwane pchle targi, na których można znaleźć prawdziwe perełki.

Czas na relaks, czyli kulinaria w Mediolanie.

W Mediolanie możemy odnaleźć wiele ciekawych barów, restauracji, piekarni i kawiarenek. Wielbicielom drinków z pewnością przypadną do gustu takie bary jak: Ceresio 7, Il Bulgari at the Bulgari Hotel. Jeżeli natomiast marzy się nam luksusowy koktajl warto udać się do baru Principe, tutaj każdy może poczuć się jak VIP i wypić koktajl przy eleganckim stoliku bankietowym oświetlonym rzeźbionymi kryształowymi lampami.