Męska depilacja dla początkujących
Trendy kosmetyczne

Męska depilacja dla początkujących

Mimo tego, że jest obecnie moda na brodę i wąsy to jednak w niektórych miejscach ciala owłosienie nie jest już dobrze widziane i dlatego wielu współczesnych, nowoczesnych mężczyzn chce się decydować na depilację. Zabieg ten nie musi kojarzyć się wyłącznie z bolesną depilacją woskiem u kosmetyczki. Można to także wykonać samodzielnie we własnym domu i mieć pełną satysfakcję z efektow jakie się wypracuje. Depilacja to obecnie dwa rodzaje – trwała oraz okresowa. Pierwsza możliwa jest do osiągnięcia jedynie przez depilację laserową a druga będzie wykonywana w domu, co kilka albo kilkanaście dni. To jak często będzie się to robić uzależnione będzie od metody i efektów jakie będzie chciało się uzyskiwać.

Depilacja krótkookresowa

Taka z pomocą maszynki do golenia bądź też trymera, który sprawdzi się dobrze, ale efekt najdłużej będzie na kilka dni z gładką skorą. Zajmiemy się więc depilacją, która przez dłuższy czas pozwoli cieszyć się wydepilowanym ciałem, bez konieczności dbania o to, by depilację wykonywać regularnie.

Obiekt grozy obu płci a więc wosk.

Plastry z woskiem budzą przerażenie nie tylko u mężczyzn, ale również w przypadku kobiet. Nie są one niebezpieczne, ale jeśli będą źle wykorzystywane to zabieg będzie bardzo bolesny. Zabieg depilacji wykonywany plastrami może dawać efekty nawet na kilka tygodni. Wystarczy, że naklei się na fragment ciała uprzednio rozgrzany w rękach plaster z woskiem, energicznie wmasuje się go w skórę po czym bardzo energicznie trzeba będzie za niego pociągnąć. Plastry usuwają dużą ilość włosków i zostawią skórę na długi czas gładką. Jeśli się je kupuje trzeba zwracać uwagę na to ile będzie plastrów w opakowaniu i zastanowić się również nad tym jak duży obszar będziemy chcieli depilować. kilka plastrów wystarcza zwykle na depilowanie jednej damskiej nogi, znajduje się niej jednak znacznie mniej włosów niż na nogach męskich. Warto więc mieć kilka opakowań, by była pewność, że wystarczy plastrów.

Jak długo utrzymują się efekty? Nawet do kilku tygodni.

Ile to wszystko będzie zajmować? Wiele uzależnione będzie od tego jak dużą dawkę bólu można znieść. Depilowanie pleców czy klatki piersiowej może zająć nawet do 45 minut. Nogi ponad godzinę. Pachy to kilka minut. Jeśli jednak ktoś chce depilować duże powierzchnie ciała to warto pomyśleć o innym sposobie depilacji. Ból jaki przy odrywaniu plastrów się pojawi może być bardzo duży.

Krem, który wykona całą robotę za ciebie

Męska depilacja dla początkujących

Jednym z łatwiejszych i bezbolesnych sposobów na depilację będzie wykorzystywanie kremu usuwającego zbędne owłosienie. Wystarczy tylko rozprowadzić go na ciele i pozostawić grubą warstwę na kilka kilkanaście minut w zależności od tego jaka instrukcja będzie na opakowaniu. Po tym czasie ściąga się go z ciała specjalną szpatułką albo gąbeczką, która będzie do zestawu dołączona. Zanim rozpocznie się depilacje kremem sprawdzamy czy nie będzie powodować reakcji alergicznej. To jak przeprowadzić test uczuleniowy będzie można sprawdzić na opakowaniu, powinna się tam taka informacja pojawić.

Krem bez problemu powinien usunąć wszystkie znajdujące się pod nim włoski. Taki rodzaj depilacji wykonywać można na całym ciele, ale bez stref wrażliwych jak pachy czy okolice intymne, gdzie trzeba używać specjalnego kremu. Przy użyciu kremu może być tak, że na wrażliwej skórze pojawi się uczucie pieczenia, jednak jest to dużo delikatniejszy sposób na usuwanie owłosienia niż w przypadku używania plastrów z woskiem. Efekty mogą utrzymywać się nawet mniej więcej około tygodnia.