Jak przekonać się do depilacji woskiem?
Trendy kosmetyczne

Jak przekonać się do depilacji woskiem?

Klasyczne domowe metody depilacji jak maszynka czy kremy sa w użyciu proste, ale będą zapewniać długotrwałe efekty. Wiąże się to również z tym, że zabiegi trzeba powtarzać co kilka dni. Dlatego alternatywa będzie depilacja woskiem. Zabieg taki trwa niewiele dłużej niż krem do depilacji, a efekt będzie na znacznie dłużej.

Wady i zalety depilacji woskiem

Depilacja woskiem ma wiele zwolenniczek. Główną zaletą będzie to, że efekt jest długotrwały. W czasie depilacji usuwa się nie tylko zewnętrznie widoczne wloski, ale również cebulki. Dzięki temu efekt gładkiej skory utrzyma się na kilkanaście dni. Regularne stosowanie takiej metody sprawia, że włoski rosną słabsze i delikatniejsze. Taki sposób może być jednak dość bolesny podobnie jak korzystanie z depilatorów mechanicznych bądź też pasty cukrowej. Z czasem po tym jak nabierze się wprawy zabieg jest szybki i już mniej bolesny. To dobra alternatywa dla kobiet, które nie chcą zabiegu wykonywać w gabinetach kosmetycznych.

Depilacja woskiem na ciepło

Do tego rodzaju zabiegu na pewno warto się będzie przygotować najlepiej przez matowienie skory z pomocą pudru albo mąki. Dzięki temu wosk łapie włoski a nie powierzchnię skóry. Kolejna rzecz to rolki z woskiem jakie można przygotować. Mają one kształt prostokątnych pojemników, które umieszcza się w podgrzewaczach. Wosk się rozpuści i będzie można go wtedy zastosować. Warto wybrać modele, które maja regulowaną temperaturę, by dopasować je do własnych potrzeb. Rozpuszczony wosk nakłada się szpatułką na partię ciała. Robi się to zgodnie z kierunkiem włosów.

Na wosk, który będzie nałożony zanim zastygnie nakłada się specjalne paski do depilacji. Przykleja się je zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Na początek najlepiej nakładać wosk na małe partie ciała co zmniejszy ból i sprawi, że będzie można nabrać wprawy. Po kilku minutach jak wosk zastygnie można zrywać pasek w kierunku odwrotnym do wzrostu włosków. Robi się to energicznie, jednym ruchem ręki. Pozostałości wosku usunąć trzeba wacikiem zwilżonym oliwka po depilacji. Pozbędziemy się jego resztek, a także będzie można nawilżyć skóre. Kilka dni po zabiegu warto wykonać sobie peeling.

Depilacja woskiem na zimno

Jak przekonać się do depilacji woskiem?

Innym sposobem na wykorzystywanie wosku w ramach depilacji będą plastry z woskiem, który już znajduje się na ich powierzchni. Ich użycie będzie łatwiejsze, ale sama metoda działania będzie mniej ekonomiczna, ponieważ danego paska nie wykorzysta się już ponownie. Gotowy pasek wystarczy rozgrzać w dłoni aż stanie się lekko plynny. Potem przykładamy do skory zgodnie ze wzrostem włosa, a odrywamy w drugą stronę po tym jak wosk wystygnie. W takiej metodzie nie musimy już korzystać z płynnego wosku oraz podgrzewaczy, same plastry jednak nie koniecznie będą tak samo skuteczne.

Gotowe plastry z woskiem sa idealne do depilacji wrażliwych okolic twarzy szczególnie, gdy chcemy pozbyć się wąsika. Przygotowany pasek dotniemy do odpowiedniej wielkości i nie będzie trzeba ryzykować poparzenia od płynnego wosku. Można także zdecydować się na specjalne produkty, które przeznaczone są specjalnie do twarzy i maja dużo delikatniejsze działanie, dzięki temu będzie można poradzić sobie również z bolesnymi podrażnieniami. Stosuje się je w taki sam sposób jak produkty, które sa przeznaczone do ciała. Trzeba pamiętać zawsze, że kleimy pasek zgodnie ze wzrostem włosa. Dzięki temu łatwiej będzie usuwać również zbędne owłosienie i będzie to znacznie skuteczniejsze. Obecnie tego typu metody cieszą sie sporym zainteresowaniem wśród kobiet, które walczą z nadmiernym owłosieniem.