Jak wybrać brzytwę?
Trendy kosmetyczne

Jak wybrać brzytwę?

Wielu mężczyzn używa maszynek do golenia. Jednak brzytwy cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim twarz jest naprawdę gładko ogolona. Różnica jest widoczna gołym okiem.

Jak wybrać brzytwę?

Najważniejsze zalety

Oprócz lepszego golenia, brzytwa do golenia ma naprawdę wiele zalet. Jednych z nich jest niższy koszt. Oczywiście na samym początku trzeba trochę zainwestować. Jednak później nie będziemy musieli już kupować jednorazowych maszynek albo takich z ostrzami, które można wymienić. Jedynym kosztem jest krem do golenia. Trzeba ją kupić raz na jakiś czas.

Brzytwa zapewnia bardziej precyzyjne i kontrolowane golenie w porównaniu do tradycyjnych maszynek do golenia. Ponadto zmniejsza się ryzyko wrastania włosków, nacięć i infekcji. Nie wydajemy tylu pieniędzy na akcesoria, ponieważ nie musimy wymieniać ostrzy. Brzytwa jest ekologicznym rozwiązaniem. Nie zanieczyszcza środowiska i nie marnotrawi zasobów.

Jak przygotować się do golenia?

Podobnie jak w przypadku golenia zwykłą maszynką, musisz zacząć od podstaw. Najpierw zadbaj o to, aby twarz była dokładnie umyta i czysta. Można nawet po umyciu nałożyć na twarz gorący ręcznik na kilka minut. Wtedy ciepło i para zmiękczają zarost i mieszki włosowe.

Wybierz olejek, aby nawilżyć wąsy i skórę. Nałóż teraz krem do golenia w dowolny sposób, choć warto wybrać szczotkę z włosiem z borsuka. Wtedy dokładniej oddzielimy włosy od skóry. Wtedy dokładniej ogolimy twarz.

Jak wybrać brzytwę?

Na co warto zwrócić uwagę?

Golenie jest naturalną częścią męskiej kultury. Dla wielu jest to po prostu nudna rutyna, dla innych jest to święty rytuał. Dlatego dbają o to, aby narzędzie było wysokiej jakości. Starają się o to, aby wynik był jak najlepszy. Żadna klasyczna maszynka do golenia nie może się równać z brzytwą.

Wybór jest naprawdę ogromny. Brzytwy mogą się różnić rozmiarem, kształtem i materiałem. Zakup pierwszej brzytwy może być ekscytującym wyzwaniem, ale też powoduje niezły zawrót głowy.Podobnie jak w przypadku innych wysokiej jakości ostrzy,takich jak noże kucharskie czy nożyczki fryzjerskie, dominują dwa materiały. Zarówno ostrza ze stali węglowej, jak i ze stali nierdzewnej zapewniają doskonałe golenie. Jednak istnieją między nimi pewne różnice. Warto je poznać.\

Stal węglowa to mieszanka węgla i żelaza. Używana jest do produkcji narzędzi do cięcia od setek lat. Dodatek węgla sprawia. że brzytwa staje się bardzo twarda i odpowiednio naostrzona. Ma ostrzejsze krawędzie niż model ze stali nierdzewnej. Nawet po dłuższym zastosowaniu brzytwa jest dalej ostra. Niestety taka brzytwa jest podatna na rdzę. Dlatego pamiętajmy, aby starannie ją wysuszyć i zabezpieczyć olejem do golenia po każdym użyciu. Z czasem ostrze będzie się lekko odbarwiać, ponieważ reaguje z różnymi cząstkami w wodzie, kremach do golenia i olejkach.

Stal nierdzewna jest mieszanką żelaza i chromu. Sprawdzi się doskonale w wilgotnym środowisku lub tam, gdzie ważna jest higiena. Istnieje małe ryzyko rdzy. Dlatego wymaga mniejszej profilaktycznej konserwacji. Istnieje małe ryzyko plam lub przebarwień nawet po kilku latach użytkowania. Łatwiej można ją ostrzyć. Jednak nie są tak ostre jak model ze stali węglowej.