Magia witamin - jak wpływają na cerę?
Trendy kosmetyczne

Magia witamin - jak wpływają na cerę?

Każdy rodzaj witaminy ma wyjątkową rolę, jeśli chodzi o zdrową skórę. Niektóre poprawiają kondycję skóry, inne pomagają we wzroście włosów, a jeszcze inne wspomagają siłę paznokci i utrzymują je nawilżone. Znajomość ich pomoże podjąć bardziej świadomą decyzję o tym, jakie witaminy powinny być Twoim przyjacielem! Aby cieszyć się piękną i zdrowo wyglądającą skórą, warto połączyć pielęgnację z odżywczą dietą. Im więcej witamin w Twojej diecie, tym lepiej!

Nie można zaprzeczyć mocy witaminy A, która zapewni piękną skórę

Witamina A jest jedną z najsilniejszych substancji do leczenia i pielęgnacji skóry. Czy wiesz, że Twój organizm nie może wytwarzać witaminy A wewnętrznie i dlatego musisz ją spożywać poprzez jedzenie lub suplementację? Co zaskakujące, najlepszym źródłem tego niezbędnego dla skóry składnika odżywczego jest marchew! Witamina A to jedna z najskuteczniejszych substancji spowalniających procesy starzenia się skóry. Dodatkowo pomaga wygładzić skórę i zredukować drobne zmarszczki. Przeprowadzono wiele badań, które wykazują związek między witaminą A a kolorytem skóry, głównie dlatego, że zmniejsza ona widoczność przebarwień, plam i piegów. 

Witamina E - czyli jak pozostać wiecznie młodym

Witamina E jest jednym z najważniejszych antyoksydantów. Przeciwutleniacze to silne środki, które usuwają toksyny z organizmu, ponieważ zawierają składniki odżywcze, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i chronią skórę przed uszkodzeniami słonecznymi. Witamina E blokuje szkodliwe chemikalia i przywraca komórkom zdrowie, co minimalizuje powstawanie blizn. Mimo że witamina E jest powszechnie spotykana w żywności, nie wszyscy ludzie otrzymują wystarczającą ilość witaminy E w swojej diecie - co jest niefortunne, biorąc pod uwagę, jak ważna jest witamina E dla zdrowia twojego organizmu!

Magia witamin - jak wpływają na cerę?

Słoneczna dawka energii z witaminą D

Witamina D jest składnikiem odżywczym niezbędnym do tworzenia i utrzymania mocnych zębów, kości, mięśni i układu odpornościowego. To fantastyczne odkrycie dla pacjentów cierpiących na łuszczycę. Liczne badania potwierdziły, że ta słoneczna witamina poprawia koloryt skóry, złuszcza ją i zapobiega podrażnieniom. W cieplejszych porach warto mieć trochę słońca na skórze! Spędź 15-20 minut na zewnątrz każdego dnia, odsłaniając twarz, ręce i nogi.