Pranie tapicerki - najważniejsze informacje
Modny dom

Pranie tapicerki - najważniejsze informacje

Chyba nic nie dodaje tak wnętrzom przytulności i stylu, jak wygodne meble tapicerowane. Są one komfortowe, zazwyczaj miłe w dotyku i efektowne, lecz należy mieć na uwadze, że tapicerka stosunkowo szybko ulega różnego rodzaju zabrudzeniom — a to niechcący wylaliśmy herbatę, okazało się, że farbują nam nasze spodnie lub dzieciaki upuściły na nią ciastko z masą. Ze względu na dużą różnorodność jeżeli chodzi o rodzaje materiałów, oraz specyficzne sposoby czyszczenia każdego z nich, zamiast zająć się czyszczeniem takiego mebla samodzielnie, bezpieczniejszym i bardziej efektywnym wyjściem będzie zlecenie tego wyspecjalizowanej firmie, wyszukanej w Google np. po haśle pranie tapicerki kraków, lub inne miasto. Otóż firmy takie często realizują swoje usługi z dojazdem do klienta, bez konieczności przewożenia mebla do ich siedziby, dlatego wpisanie lokalizacji jest tak istotne. 

Skuteczne pranie tapicerki meblowej — wymagana ostrożność i doświadczenie

Pranie tapicerki - najważniejsze informacje

Istnieje wiele domowych metod czyszczenia mebli tapicerowanych, lecz po pierwsze wymagają one sporego nakładu czasu, po drugie istnieje ryzyko, że niechcący uszkodzimy mebel. Czyszczonej powierzchni nie można bowiem nadmiernie namaczać, ponieważ zaowocuje to powstaniem nieestetycznych zacieków. Bywa, że nie chcąca zniknąć plama zachęca do intensywnego tarcia zabrudzonego miejsca szczoteczką, jednak takie działanie na części materiałów obiciowych może prowadzić do powstania przetarć i odbarwień, a w konsekwencji do zniszczenia mebla. Zdarza się, że mebel po nieudolnych próbach wyczyszczenia nadaje się wyłącznie do całkowitej wymiany tapicerki. Powierzenie czyszczenia tapicerki meblowej fachowcom, jest więc rozwiązaniem nie tylko bardziej skutecznym, ale i bezpiecznym. Specjaliści dysponują profesjonalnymi sprzętami, sprawdzonymi preparatami do czyszczenia szerokiej gamy rodzajów materiałów obiciowych, oraz niezbędną wiedzą w zakresie technik czyszczenia. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie znakomitych efektów — meble mogą się prezentować jak nowe.

Alergicy a meble tapicerowane

Meble obite tapicerką należy w ramach pielęgnacji odkurzać, oraz regularnie przecierać miękką ściereczką, szczególnie jeżeli w domu mieszkają alergicy. Sęk w tym, że niewielkie zabrudzenia mogą wnikać głęboko w strukturę materiału, stanowiąc pożywkę dla silnie alergizujących roztoczy kurzu domowego oraz dla bakterii. Ze względu na to, raz na jakiś czas, nawet mimo widocznych zabrudzeń, warto zlecić pytanie tapicerki, aby pozbyć się  alergenów.

Zdarza się, że takie meble chłoną zapachy niczym gąbka i potrafią je w sobie przechowywać nawet przez lata, nawet mimo wietrzenia mebla. W takim przypadku również można zwrócić się do firmy namierzonej w sieci po haśle „pranie tapicerki Kraków” - dzięki gruntownemu czyszczeniu i zastosowaniu odpowiednich preparatów, wszelkie niechciane zapachy zostaną sprawnie zniwelowane. 

Fakt, że wiele firm zajmujących się praniem tapicerek realizuje swoje usługi z dojazdem do klienta, jest ogromnym udogodnieniem. Mebel zostanie wyczyszczony szybko i sprawnie, bez konieczności przenoszenia go i transportowania.