Nowoczesny salon - jakie dodatki warto do niego wybrać?
Modny dom

Nowoczesny salon - jakie dodatki warto do niego wybrać?

Na rynku istnieje szeroka oferta różnego rodzaju dodatków, które doskonale nadają się do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. O czym zatem powinniśmy pamiętać urządzając modny salon?

Modne wykończenie ścian.

W nowoczesnych salonach ściany zwykle malowane są na jasne kolory takie jak np. biel, beż czy odcienie szarości. Do takich ścian można, bowiem w prosty sposób dobrać różnego rodzaju meble i dodatki. Ciekawym i modnym rozwiązaniem, które ma duże walory estetyczne jest zastosowanie tynku dekoracyjnego. Taki tynk powinien znajdować się na jednej ścianie. Zazwyczaj wybiera się tę ścianę, która jest tłem dla szafki na sprzęt audiowizualny lub dla zestawu wypoczynkowego. Niektóre osoby zamiast tynku decydują się na płożenie tapety. Obecnie szczególnie popularne są tapety z motywami naturalnymi. Z powodzeniem można zdecydować się także na wzory trójwymiarowe.

Meble do nowoczesnego salonu.

W nowoczesnych salonach z reguły niestosuje się dużej ilości mebli, ponieważ takie rozwiązanie optycznie pomniejsza wnętrze. W salonie powinien znaleźć się jednak wygodny zestaw wypoczynkowy. W dzisiejszych czasach bardzo modne są fotele uszaki. Jeżeli chodzi o kolor mebli wypoczynkowych do dużym uznaniem cieszą się przede wszystkim meble szare. Modnymi kolorami są także: butelkowa zieleń, granat czy turkus. Do mebli, które warto mieć w nowoczesnym salonie zaliczamy także: stolik kawowy, biblioteczkę czy zestaw pod telewizor.

Nowoczesny salon - jakie dodatki warto do niego wybrać?

Oświetlenie, tekstylia i dekoracje ścienne.

W salonach urządzonych w nowoczesnym stylu dostępnych jest zazwyczaj kilka źródeł światła. Oprócz oświetlenia sufitowego jest to także oświetlenie ścienne czy też lampy stojące. Z tekstyliów warto postawić na: miękki dywan, stylowe rolety oraz poduszki o zróżnicowanych wzorach i fakturach. Jeżeli nie zdecydowaliśmy się na pokrycie ścian tapetą lub tynkiem dekoracyjnym to pamiętajmy, że w takim przypadku nie powinno na nich zabraknąć obrazków czy plakatów motywacyjnych, które to będą umieszczone w naturalnych ramach. Bardzo modną ozdobą ściany jest także pięknie prezentujące się lustro.