Panele roślinne, czyli nowoczesny powrót do natury
Modny dom

Panele roślinne, czyli nowoczesny powrót do natury

Naturalność we wnętrzach, prostota i minimalizm to trendy, które dość często pojawiają się w nowoczesnych projektach architektonicznych. Ludzie zaczęli doceniać to, co klasyczne i pozbawione jakiejkolwiek sztuczności. Powrót do korzeni często jest traktowany bardzo dosłownie, a roślinność w domach przestaje być kojarzona wyłącznie z tradycyjnymi kwiatami w doniczkach i na kwietnikach.

Domowe ogródki to dopiero początek

Bogactwo domowej roślinności poszerzyło grono dumnie pielęgnowanych i tworzonych z dużą pasją domowych ogródków. Ludzie coraz chętniej decydują się na przygotowywanie posiłków w domu, a dostęp do świeżych ziół na wyciągnięcie ręki, jest nie tylko zdrowe, ale także ekonomiczne i wygodne. Możliwości aranżacyjne takiego domowego ogródka są bardzo duże. Różnego rodzaju kompozycje, stojaki i stylowe doniczki, pozwalają na stworzenie pięknej kompozycji, która doda charakteru wnętrza, znacznie je ożywi i stworzy przytulny klimat.

Panele roślinne, czyli nowoczesny powrót do natury

Ściany wertykalne

Kolejnym, nieco bardziej szalonym i oryginalnym pomysłem są wertykalne ściany roślin. Mech umieszczony w panelu roślinnym jest czymś, co od razu przyciąga wzrok i tworzy efekt wow. Dodatkowo takie zielone ściany, przełamują tradycyjne powierzchnie, pozwalają na wprowadzenie nowej struktury i tworzą modne i niepowtarzalne wnętrze. Każdy może pokusić się o taki nowoczesny dodatek. Można zaszaleć i zamontować panel roślinny nawet na całej ścianie lub zdecydować się na drobny akcent, który będzie subtelnie przywoływał skojarzenia ze spokojem, harmonią i pięknem natury.

Prosta pielęgnacja

Cudowne kaskady kwiatów, które pną się po ścianach, a w ich bliskim kontakcie nie znajduje się żadna doniczka, wydają się przyjemnością jedynie dla wybranych. Jednakże wiele się zmieniło i ogrody wertykalne staja się coraz powszechniejsze w Polsce. Ich montaż można zlecić specjalnym firmom bądź wykonać go samodzielnie. Pielęgnacja takich kompozycji nie stanowi problemu dla użytkowników, ponieważ całość jest wyposażona w specjalny system nawadniający, dzięki któremu rośliny zachowają odpowiednią wilgotność oraz dostępność nawozu.