Jedwabne czepki – dlaczego warto ich używać?
Modny dom

Jedwabne czepki – dlaczego warto ich używać?

Różnego rodzaju akcesoria wykonane z jedwabiu stale zyskują na popularności i zyskują coraz więcej zwolenników, w szczególności wśród kobiet. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają wiele cennych zalet wynikających z naturalnych właściwości jedwabiu. W tym kontekście mówi się m.in. o czepkach jedwabnych.

Jedwabne czepki – jakie mają zastosowanie?

Naturalny jedwab jest materiałem często określanym mianem królewskiego. Jest bardzo przyjemny w dotyku – gładki, lekko śliski i miękki. Oprócz tego wyróżnia się charakterystycznym połyskiem. Sprawia wrażenie niezwykle delikatnego, ale w rzeczywistości jest wytrzymały i mocny – jedwabną nić trudno jest zerwać. Jedwab się nie gniecie, nie rozciąga, nie przepuszcza wilgoci i zatrzymuje ciepło. to materiał idealny zarówno na lato, jak i na zimę. Uszyte z niego czepki są używane głównie do spania, ale doskonale sprawdzają się również do pielęgnacji włosów – nałożone na czepek foliowy przykrywający włosy pokryte maską przyczyniają się do zwiększenia temperatury wewnątrz, dzięki czemu dobroczynne składniki maski efektywniej wnikają w strukturę włosów. Ponadto czepki jedwabne wykorzystuje się do tzw. ploppingu – czyli do suszenia i stylizowania włosów kręconych i falowanych.

Jedwabne czepki do spania – w trosce o kondycję włosów

Niejedna kobieta nie wyobraża sobie utrzymania włosów w należytej kondycji bez stosowania czepków jedwabnych. Splątane po nocy włosy to dość często spotykany problem – tworzą się kołtuny, których nie da się rozczesać bez utraty znacznej ilości włosów. Czepek z jedwabiu do spania to sprawdzony sposób na ochronę włosów przed splątywaniem się, ale to nie jedyny jego atut. Dodaje włosom objętości – ładnie odbijają się od nasady i zachowują swój kształt oraz sprężystość. Z uwagi na to, że jedwab jest przewiewny, pod czepkiem zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Nie ma zatem ryzyka, że włosy będą wypadać, a końcówki się rozdwajać. Tak by się stało, gdyby cebulki włosów nie miały zapewnionego dostępu do tlenu. Spanie w jedwabnych czepku ma ten ogromny plus, że rano łatwiej jest rozczesać włosy. Nie tworzą się kołtuny, a włosy się nie łamią. Jeśli ktoś kładzie na noc na włosy maskę lub olej, czepek z jedwabiu nie tylko wzmocni działanie takich preparatów, ale także zabezpieczy poduszkę przed pobrudzeniem.

Jedwabne czepki – dlaczego warto ich używać?

Jak wybrać najlepszy czepek jedwabny?

Przy wyborze czepka jedwabnego trzeba uwzględnić parę istotnych kwestii. Kluczowe znaczenie w tym kontekście ma jakość jedwabiu. Należy przede wszystkim sprawdzić, czy został uszyty z wysokogatunkowego, naturalnego jedwabiu, bez dodatku innych materiałów. Rozmiar czepków jest raczej uniwersalny, ale lepiej się upewnić, czy na pewno będzie odpowiedni i ładnie dopasuje się do kształtu głowy. Gumka w czepku powinna być wytrzymała i elastyczna, nie jest raczej wskazane, aby mocno ściskała skórę. W czepek jedwabny najlepiej zaopatrzyć się  o solidnego o godnego zaufania sprzedawcy, który posiada asortyment najwyższej jakości i zapewnia klientom spory wybór akcesoriów z jedwabiu.