Metody przedłużania włosów
Trendy kosmetyczne

Metody przedłużania włosów

Marzeniem wielu kobiet są długie, zdrowe włosy, jednak natura nie zawsze pozwala na ich uzyskanie, czasami są one bardzo łamliwe, przesuszone i wolno rosną. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem okazuje się przedłużanie włosów, istnieje kilka metod. Jedne są mniej inwazyjne, inne natomiast charakteryzują się większą ingerencją w naturalną strukturę włosa, niezależnie jednak od ostatecznego wyboru metody najważniejsze jest to, by doczepione pasma nie wyróżniały się na tle naturalnych.

Przedłużanie włosów – charakterystyka poszczególnych metod

Jedną z metod, która cieszy się największą popularnością i zainteresowaniem jest przedłużanie włosów przy zastosowaniu zgrzewów keratynowych, czyli na ciepło. Można zastosować temperaturę oscylującą w granicach 170 lub 70 stopni Celsjusza, jest to uzależnione od zastosowanego urządzenia. W tym przypadku efekt utrzymuje się maksymalnie 4 miesiące, lecz po tym czasie niezbędne jest przeprowadzenie ponownego zabiegu. Przedłużanie włosów jest również możliwe przy zastosowaniu specjalnych taśm wykonanych z silikonu, co wyróżnia się niewielkim stopniem ingerencji w naturalne włosy. W tej metodzie najważniejsze jest równomierne przyklejenie pasm, by jako całość tworzyły jak najbardziej naturalny efekt. Przedłużanie włosów za pomocą tej metody poleca się głównie właścicielkom cienkich włosów, które nie są bardzo obciążane taśmami, jednak ich trwałość jest znacznie krótsza.

Metody przedłużania włosów

Przedłużanie włosów z zastosowaniem ultradźwięków

Ciekawą alternatywą dla wspomnianych wyżej metod przedłużania włosów jest zastosowanie ultradźwięków. Przedłużanie włosów tą metodą nie wymaga używania wysokiej temperatury, wszystko odbywa się na zimno, dlatego włosy nie ulegają zniszczeniom podczas zabiegu. Dodatkowym atutem jest fakt, że metoda ultradźwiękowa jest najbardziej trwałym sposobem na utrzymanie długich włosów. Łączenia sztucznych pasm z naturalnymi są niemal niezauważalne i maksymalnie mogą utrzymać się aż przez pół roku, mimo trudności ze zdjęciem tak doczepionych włosów, warto zastanowić się nad wypróbowaniem tej metody.