Dodatki w postaci skarpetek
Trendy modowe

Dodatki w postaci skarpetek

Skarpetki, jako nieodłączny element ubioru

Przekonanie, że najlepszym wyborem są gładkie skarpetki w odcieniach czerni i granatu jest już nieaktualne, ponieważ obecnie stawia się na eksperymentowanie z modą w każdym możliwym aspekcie, również w przypadku doboru dodatków w postaci skarpetek. Osoba, która zdecyduje się na kolorowe skarpetki, z pewnością skutecznie wyróżni się z szarego tłumu, a jej stylizacja nabierze niepowtarzalnego charakteru. Aby wszystkie elementy stylizacji mogły ze sobą idealnie współgrać, konieczne jest odpowiedni i przemyślany wybór w każdym aspekcie. Istnieją jednak formalne zasady, do których większość się dostosowuje. Ogólna zasada wskazuje, że do ciemnych garniturów dobiera się skarpetki w takim samym odcieniu, najlepiej pozbawionych wzorów, gładkich.

Dla kogo kolorowe skarpetki?

Powyższy schemat jest oczywiście umownymi ustaleniami, których nie ma obowiązku przestrzegać za wszelką cenę. Dopuszczalne są oczywiście ustępstwa, jednak decydują się na nie wyłącznie odważne osoby, które mają do siebie dystans i lubią przekraczać umowne granice stylu. Każdy, kto zdecyduje się na założenie kolorowych skarpetek, musi liczyć się z tym, że znajdzie się w centrum zainteresowania przechodniów. Do tego celu przydatna okazuje się dusza eksperymentatora, w przeciwnym wypadku lepiej pozostać przy klasycznych rozwiązaniach. Najważniejsze jest to, by czuć się doskonale we własnej skórze i ubraniach. Nie warto robić czegokolwiek na siłę.

Dodatki w postaci skarpetek

Czy mężczyznom wypada nosić kolorowe skarpetki?

Z uwagi na fakt, że modę męską cechuje o wiele większa zachowawczość niż jest to w przypadku damskiej, nieczęsto Panowie decydują się na szaleństwa w tym zakresie. Jednak co innego, jeżeli nie dodatki mogą pokazać odrobinę ekstrawagancji i odwagi? Warto przestrzegać zasady złotego środka, zgodnie z którą popadanie w przesadę nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli Panowie decydują się na jedynie kolorowe dodatki w postaci skarpetek, odradza się całkowicie wybór innych, pstrokatych części garderoby, reszta powinna być więc stonowana. Unika się wówczas przesady.