Torebka czy plecak – co lepiej zabrać ze sobą na krótki wyjazd?
Trendy modowe

Torebka czy plecak – co lepiej zabrać ze sobą na krótki wyjazd?

Sezon letni niebawem się rozpocznie, a wraz z nim czas wielu podróży. Wybierając się na wycieczkę, bez względu na to, czy jest ona kilkudniowa, czy dłuższa, zawsze trzeba podjąć decyzję, w co i jak się spakować oraz co ze sobą zabrać z małej galanterii na czas zwiedzania.

Torebka najlepszym rozwiązaniem

Jeśli chodzi o główny bagaż, to sprawa jest jasna - do większej ilości rzeczy polecana jest oczywiście walizka, przy mniejszych ilościach wystarczający będzie plecak podróżny bądź torba. Natomiast do osobistych i podręcznych rzeczy, najlepsza będzie torebka. Pomieści ona same najpotrzebniejsze rzeczy, które przydadzą się w podróży. Jej zawartość będzie indywidualną sprawą, ale na pewno znajdzie się w niej miejsce na takie postawy jak: telefon, portfel, klucze, drobne kosmetyki, chusteczki czy nawet mapę. Wszystko zależy od jej wielkości i pojemności, a wybór jest szeroki: od małych listonoszek po większe shopperki. Niestety wadą torebki jest to, że jej zbyt duży ciężar może powodować przeciążenie jednej strony ciała, co może prowadzić do wad i skrzywień kręgosłupa. Dlatego trzeba uważać, aby nie przesadzać z wagą zawartości torebki.

Torebka czy plecak – co lepiej zabrać ze sobą na krótki wyjazd?

Plecak jako modna alternatywa torebki

Jeśli jednak waga torebki okażę się za duża i zacznie już brakować w niej miejsca, to polecaną jej alternatywą będzie plecak. Na rynku można znaleźć coraz większą ofertę plecaków i wcale nie są to plecaki, które kojarzone są ze szkołą. Dostępne są już przeróżne modele, kolory, a także rozmiary plecaków. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a przy tym zadba o swój kręgosłup, ponieważ w przypadku plecaka, jego ciężar rozkłada się równomiernie, nie powodując przeciążeń którejś ze stron ciała.

Plecak i torebka jako jeden produkt

Obecnie projektanci stale nas zaskakują. Przykładem może być połączenie plecaka i torebki w jednym. Jest to produkt polecany dla najbardziej wymagających klientów. Posiada szerokie zastosowanie, sprawdzi się nie tylko podczas wyjazdu, ale i na co dzień. Torebka i plecak w jednym jest produktem bardzo pojemnym i występuje już w różnych modelach, wzorach i kolorach.

Jak widać, wybór jest bardzo duży, a to co zabierzemy ze sobą na wyjazd, zależy przede wszystkim od nas samych. Najważniejsze, aby czuć się przy tym swobodnie i komfortowo.