Zasady pielęgnacji sztucznych futerek
Trendy modowe

Zasady pielęgnacji sztucznych futerek

Jak zadbać o sztuczne futerko?

Sztuczne futerka są ulubionymi częściami garderoby kobiet w okresie zimowym. Miękkość materiału oraz uroczy wygląd sprawiają, że należy wybrać najbardziej właściwy i bezpieczny sposób pielęgnacji. Odpowiedni dobór sposobu pielęgnacji sprawi, że taka część garderoby będzie mogła służyć przez wiele lat. Należy mieć na uwadze, że każda część futerka może mieć w sobie domieszki innych materiałów. Jednak w każdym przypadku nie powinno być problemów z czyszczeniem takiego ubrania.

Jak dobrać odpowiednie środki?

Punktem wyjścia do pielęgnacji każdego ubrania jest zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na metce. Znajdują się na niej najważniejsze informacje na temat materiału, z którego został wykonany dany produkt. Najczęściej w składzie pojawiają się domieszki akrylu, poliestru, wiskozy oraz bawełny. Środki, które będą przeznaczone do pielęgnacji są więc uzależnione od składu procentowego poszczególnych materiałów. Ogólna zasada mówi, że futerka bawełniane oraz wiskozowe należy prać jedynie w pralni chemicznej. W przypadku wyprania w pralce, produkt może się zniszczyć. Istnieją przypadki, kiedy metka jest mało czytelna, w związku z czym nie ma stuprocentowej pewności, co do składu futerka. Wówczas najlepszym wyjściem jest pranie ręczne. W pierwszej kolejności ubranie należy zamoczyć w ciepłej wodzie, a następnie wypłukać w zimnej.

Zasady pielęgnacji sztucznych futerek

Czy futerka można prasować?

Absolutnie nie! Po wyjęciu go z pralki wystarczające jest strzepnięcie i zawieszenie futerka na plastikowym wieszaku. W ten sposób może ono swobodnie i we własnym tempie wyschnąć. Jeżeli zależy nam na tym, żeby ubranie jak najdłużej wyglądało na nowe, wystarczy zastosować miękką szczotkę. Wyczesanie na sucho sprawi, że materiał nabierze pierwotnej puszystości i dłużej będzie wyglądało jak nowe. Futerka mogą być bohaterem wielu codziennych stylizacji, dlatego warto je mieć w swojej szafie. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że ten element garderoby przestanie być kiedykolwiek modny dla kobiet.