Jeżeli pojawiły się wątpliwości co do poziomu EXPO Kraków, z pełnym przekonaniem można określić je jako przesadzone. Jednym z dowodów na to jest hala o powierzchni użytkowej 13 tys. metrów kwadratowych.
Dwie niezależne od siebie hale "Wisła" i "Dunaj" mają powierzchnie 5 i 4 tys. metrów kwadratowych i w ich przypadku nie znajdziemy żadnego słupa. Podjęto decyzję o zastosowaniu dźwigarów z drewna klejonego, dźwigary te pozwalają na swobodę w zaaranżowaniu przestrzeni.
Patrząc na EXPO pod względem organizacji imprez, trudno mówić o jakichś ograniczeniach, obiekt przystosowany jest do wszelakich imprez, targi i kongresy to nie wszystko. Mówiąc wprost — przykładowo — w razie zainteresowania koncertem, jest sala koncertowa w Krakowie, organizacja może też dotyczyć np. wystawnych bali.
Niemniej można powiedzieć, że obiekt jest nowoczesny i został przygotowany z myślą o potrzebach, które niesie za sobą branża targowo-kongresowa. Dobrze także podkreślić, że jak najbardziej możliwe jest organizowanie kilku wydarzeń jednocześnie. W ten sposób dostępna powierzchnia będzie wykorzystywana do maksimum.
Nie sposób też nie nawiązać do tego, że EXPO Kraków poza halami głównymi zapewnia też klimatyzowane sale konferencyjne wraz z lobby (powierzchnia 1,4 m tys. m kw.). Istotne jest też to pamiętanie o dostosowaniu nośności podłogi. Osoby prezentujące ciężki sprzęt nie powinny mieć najmniejszych powodów do obaw. W hali może znaleźć się 12-tonowy wózek widłowy, którego zadaniem będzie wywiezienie 8-tonowego eksponatu. Jako ciekawostkę można jeszcze dodać, że bramy wyjazdowe pozwalają na przemieszczenie się samolotowi.
Co do wysokości ekspozycyjnej hal, jest nią 8 m (do sufitu 12 m). Co więcej, jest możliwość podwiązania eksponatów do sufitu. Poza tym wystawcy mają dostęp do sprężonego powietrza, wody i internetu (internet bezprzewodowy także jest). Nie zapomniano również o tym, aby obiekt był należycie wyposażony w media. Dostęp do nich możliwy jest w każdym miejscu.
Parking przed obiektem pozwala na zaparkowanie 700 kierowcom. Nie wypada też nie wspomnieć o tym, że w trakcie targów zainteresowani mogą liczyć na specjalną linię autobusową. Naturalnie jest to linia dla wystawców i odwiedzających.
Warto zatrzymać się na moment przy nazwach hal głównych i sal konferencyjnych. Zgodnie z tym, co znalazło się w tekście, nazwy hal głównych to "Wisła" i "Dunaj", z kolei nazwy sal konferencyjnych to "Budapeszt", "Lwów", "Praga" i "Wiedeń". Nazwy te niewątpliwie mogą zaskakiwać. Można powiedzieć, że są to nawiązania do tradycji Galicji oraz położenia Krakowa w Europie Środkowej.
EXPO Kraków znajduje się na działce mającej powierzchnię 7,3-ha. Wszelkie kwestie związane z rozpoczęciem inwestycji trwały 4,5 roku, a sama budowa 228 dni. Jeśli chodzi o koszty, wybudowanie obiektu i wyposażenia pochłonęło 41 mln zł, natomiast koszt elektroniki wyniósł 3 mln zł. Sfinansowanie miało miejsce z pożyczki od udziałowców i kredytu bankowego.
Koniecznie wypada jeszcze odnieść się do tego, iż EXPO nie konkuruje z Centrum Kongresowym. EXPO jest uzupełnieniem oferty dla wszystkich tych, którzy interesują się kongresami i wystawami (celem było powstanie obiektu regionalnego). Dobrze też przy okazji powiedzieć, że obiekt powstał z myślą o nowych wydarzeniach organizowanych przez targi w Krakowie.
Targi w Krakowie istnieją od 1996 r. i wchodzą w skład Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI.