Modne miejsca we Wrocławiu
Modne miejsca

Modne miejsca we Wrocławiu

Wrocław to oprócz rozwiniętego miasta pod względem zabudowy, jak i komunikacji miejsce, w obrębie którego mieści się mnóstwo modnych miejscówek, które powinien odwiedzić każdy turysta, który zamierza zobaczyć prawdziwe piękno Wrocławia. Jakie są to miejsca?

Pergola

Ożyła na nowo w momencie, kiedy postanowiono uruchomić fontannę, która swoimi pokazami zachwyca codziennie setki, a nawet tysiące osób. Jest to również doskonałe miejsce na romantyczne i długie spacery, które na długo zapadną w pamięć nie tylko turystom, ale również mieszkańcom, którzy na co dzień nie mają czasu odwiedzać tak pięknego miejsca.

Rynek

W całym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć oczywiście rynku wraz z pomnikiem Aleksandra Fredry oraz popularną na cały świat fontanną. Jest to doskonałe miejsce spotkań znajomych, gdyż z tego miejsca można określić dalszy cel podróży. Możemy zatrzymać się w jednej z przytulnych kawiarenek położonych na samym rynku lub oddalić się od miejskiego zgiełku i spędzić miło czas w jednej z bocznych uliczek. Wybór jest naprawdę bardzo duży.

Jatki

Jatki to ulica, która kilkaset lat temu była znana z wielu rzeźni i masarni. Było to miejsce znane z bardzo rozwiniętego handlu mięsem. Po dłuższym czasie miejsce to było świadkiem spotkań wielu artystów, którzy pokazywali swoje dzieła. Obecnie jest to doskonałe miejsce na długie spacery. Sporo pozostałości po tamtym okresie z pewnością wzbogacą nasz spacer.

Modne miejsca we Wrocławiu

Ostrów Tumski

Jest to miejsce z niepowtarzalnym klimatem. Zazwyczaj udają się tu ludzie, którzy wolą spędzić czas w ciszy i spokoju. Doskonale oświetlone ścieżki pozwalają na romantyczne spacery bez obawy, że będziemy musieli je odbywać w totalnych ciemnościach. Jest to miejsce, do którego turyści wracają zawsze, gdy ponownie zawitają do stolicy województwa dolnośląskiego.

Ogród botaniczny

Spacer botaniczny da nam nie tylko wyciszenie oraz spokój, ale pozwoli również poznać bliżej rośliny, które na co dzień widzimy jedynie na zdjęciach lub w telewizji. Zatem wizyta w tym ogrodzie z pewnością zapamiętamy na lata.