Jak wybrać sukienkę na chrzest?
Trendy modowe

Jak wybrać sukienkę na chrzest?

Sukienka na chrzest powinna być śliczna i stylowa. W sklepach z ubraniami dla dzieci znajdziemy często przepiękne i modne modele. Pamiętajmy, by sukienka pasowała do danej okazji.

Pamiętajmy, że chrzciny są poważną i doniosłą uroczystością. Dlatego ubierzmy maluszka elegancko. Sukieneczka powinna być odświętna.

 Jak wybrać sukienkę na chrzest? 

Wygodna sukienka na chrzest

Wybierając sukienkę, zwróćmy uwagę na to, aby była wygodna. Nie powinniśmy mieć problemów z jej założeniem. Idealna sukieneczka nie będzie się podwijać, nawet kiedy będziemy trzymać szkraba na rękach. Bardzo ważny jest również materiał, z którego uszyta jej kreacja. Powinien się ładnie układać. Musi być dobrej jakości. Wtedy możemy ją wykorzystać na inne okazje lub dla drugiego maluszka.

Pamiętajmy, że chrzciny są dla dziecka źródłem nowych bodźców. Dlatego sukienka nie powinna go ściskać i uwierać. Wygodne ubranko nie będzie go dodatkowo stresować. Nie spowoduje dodatkowych nerwów zarówno u rodziców, jak u dziecka.

W nowych kolekcjach znajdziemy ubranka uszyte z materiałów idealnych dla wrażliwej skóry. Do dziecięcych kreacji z pewnością znajdziemy idealne dodatki, takie jak opaski, buty, bolerka, sweterki i ozdoby. Niektórzy producenci proponują ubranka w różnych rozmiarach.

W kolekcji znajdziemy sukienki o różnych krojach i w rozmaitych kolorach. Najpopularniejsze są sukienki na chrzest w  subtelnych kolorach, takich jak biel, ecru lub jasny. Możemy wybrać prostą lub ozdobną sukienkę. Zwróćmy uwagę na dziewczęce dodatki, takie jak koronka, tiul czy kokardki. Do takiej sukienki możemy z łatwością dobrać odpowiedni kapelusz, opaskę lub czapkę.

Jaki materiał wybrać?

Wybierając idealną sukienkę, zwróćmy uwagę na to, aby była uszyta z odpowiedniego materiału. Oczywiście nasza córeczka ma wyglądać ślicznie w tym wyjątkowym dniu, ale pamiętajmy też o jej wygodzie. Dlatego nie wybierajmy sukienki, która będzie krępować jej ruchy. Doskonałym pomysłem będzie bawełna wysokiej jakości. Zapewnia skórze dobrą wentylację. Dlatego strój nie będzie drażnić naszego malucha. Koniecznie zwróćmy uwagę na zapięcia i szwy. Sprawdźmy, czy są dokładnie wykonane. Jeśli chrzest ma się odbyć latem, możemy wybrać sukienkę z bawełnianą podszewką i delikatną siateczką. Jest nie tylko piękna, ale też chroni dziecko przed przegrzaniem.

Jaki rozmiar wybrać?

Pamiętajmy, że maluszki rosną w błyskawicznym tempie. Dlatego nie kupujemy sukieneczki ze sporym wyprzedzeniem. Podejmując ostateczną decyzję,  nie mierzmy samego dziecka, ale jego ubranka. Jeśli kupujemy sukienkę przez Internet, możemy to zrobić wcześniej. Jednak kupmy trochę większe ubranko.

 Jak wybrać sukienkę na chrzest? 

Odpowiednie nakrycie głowy

Bez względu na porę roku, musimy bezwzględnie pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy. Zimą dobrze się sprawdzi gruba czapeczka. Jesienią i wiosną możemy wybrać trochę cieńszą, bawełnianą czapeczkę. Bardzo modne są też kapelusze i berety. Latem, szczególnie wtedy, gdy jest bardzo gorąco, idealnym rozwiązaniem będzie opaska osłaniająca jedynie uszy. Jest bardzo wygodna, ponieważ nie musimy jej ściągać w czasie uroczystości.