Z czym zestawiać srebrną biżuterię?
Trendy modowe

Z czym zestawiać srebrną biżuterię?

Biżuteria ze srebra przeżywa obecnie swój prawdziwy renesans. Coraz chętniej sięgają po nią kobiety, które preferują skromniejsze i mniej rzucające się w oczy dodatki. Barwa srebra świetnie współgra z niemal każdym kolorem ubrań, co sprawia, że biżuteria srebrna doskonale pasuje zarówno do strojów codziennych, służbowych, jak i do wieczorowych stylizacji.

Dlaczego warto wybrać srebrną biżuterię?

Srebro jest jednym z najpopularniejszych metali szlachetnych, z których wykonywana jest biżuteria. Jego piękny, chłodny blask, uniwersalność oraz skromny charakter sprawiają, że wiele kobiet sięga po nie zdecydowanie chętniej niż po klasyczne złoto.

Srebrna biżuteria bardzo rzadko uczula, może być więc noszona przez praktycznie wszystkie kobiety. Jej atrakcyjna cena sprawia natomiast, że możemy posiadać w swojej kolekcji wiele różnych dodatków biżuteryjnych ze srebra i zmieniać je w zależności od humoru oraz konkretnej okazji.

Kolory i ubrania, do których najlepiej pasuje srebrna biżuteria

Srebro możemy z powodzeniem łączyć z każdym praktycznie kolorem. Najlepiej jednak prezentuje się z ubraniami utrzymanymi w zimnej kolorystyce. Srebrny łańcuszek z krzyżykiem będzie więc doskonale współgrał ze strojami w kolorze niebieskim, szarym oraz różowym. Srebro doskonale podkreśla także kolor cery i oczu osób o chłodnym typie urody. Po srebrne dodatki powinny więc sięgać panie zimy i panie lato.

Srebrna biżuteria świetnie komponuje się z wieloma materiałami i tkaninami. Warto zestawiać je ze skórzanymi kurtkami, w których zamek i metalowe elementy są także utrzymanej w srebrnej kolorystyce oraz z innymi materiałami, których fakturę chcemy podkreślić i uwydatnić za pomocą dodatków biżuteryjnych. Srebrna biżuteria wspaniale komponuje się także z futrami oraz wzorzystymi sukienkami.

Z czym zestawiać srebrną biżuterię?

Srebrna biżuteria do pracy i na wieczorowe wyjścia

Srebrne dodatki biżuteryjne doskonale nadają się do noszenia na co dzień, zakładania do stroju służbowego do pracy oraz do noszenia w towarzystwie wieczorowych kreacji. Dobierając biżuterię należy jednak zwrócić uwagę na jej charakter oraz dopasować wygląd ozdób do wymogów konkretnej okazji.

Na co dzień poleca się raczej zakładanie skromnej i minimalistycznej biżuterii, która podkreśli, ale nie zdominuje charakter naszego stroju. Minimalistyczny srebrny łańcuszek z krzyżykiem świetnie sprawdzi się jako subtelny dodatek zakładany na szyję do pracy, na uczelnię oraz na spotkania służbowe. Do łańcuszka warto także dopasować niewielkie srebrne kolczyki oraz cienką bransoletkę typu celebrytka.

Na wieczorowe wyjścia i specjalne okazje warto natomiast wybierać nieco bardziej ozdobne i wyraziste srebrne dodatki, które podkreślą charakter stroju oraz będą pięknie prezentowały się w świetle. Na takie okazje dobrze sprawdzą się ozdobne naszyjniki, które będą wspaniałym dodatkiem do sukienek oraz topów z głębszym dekoltem. Wybierając srebrną biżuterię na wieczór warto jednak zachować rozwagę i pamiętać, że w przypadku ozdób mniej bardzo często znaczy więcej.