Jak wybrać wianek ślubny?
Trendy modowe

Jak wybrać wianek ślubny?

Panny młode coraz częściej zamiast stroików z woalkami lub perłowych spinek, wybierają wianki lub korony z kwiatów. Wianek ślubny pasuje idealnie do kreacji w stylu vintage.

Jak wybrać wianek ślubny?

Najpopularniejsze rodzaje wianków

Bardzo popularne są wianki pełne gęsto zabudowane. Składają się z różnych gatunków kwiatów o rozmaitej wielkości. Wyróżniają się zwartą zabudową. Kwiaty przepięknie przeplatają się między sobą. Dlatego nie tworzą równego rzędu. Czasami wianek składa się nawet z 3 rzędów kwiatów, nierównomiernie rozłożonych. W ten sposób otrzymujemy naturalną, ładną i nieco dziką kompozycję.

Panny młode często też wybierają wianki asymetryczne. Mogą mieć nietypowy kształt, np. jeden bok jest bardziej rozbudowany i większy. Popularne są modele z gałązkami po bokach lub delikatnie zabudowane. Wybierając taki wianek, zwróćmy uwagę na kształt naszej twarzy. Idealny wianek podkreśli atuty i ukryje wady.

W ofercie są też dostępne półwianki. Pod względem wielkości przypominają opaskę. Zabudowa kwiatowa sięga najczęściej na wysokości uszu. Mocowanie może przybrać rozmaite formy. Bardzo popularne są wsuwki, wstążeczki i spinki. Półwianek możemy założyć w dowolny sposób.  Najczęściej panny młode zakładają je tak jak opaskę, wianek ślubny lub z góry głowy. Następnie wiążą go od boków ku tyłowi ozdobną wstążką. Dzięki niemu możemy doskonale podkreślić elegancką fryzurę, np. koka.

Wianki ślubne dzielimy na otwarte i zamknięte. Możemy regulować ich obwód za pomocą subtelnej wstążeczki lub koronki. Jeśli wybierzemy taki wianek, mamy dużą swobodę przy późniejszym zakładaniu. Nie musimy się bać, że zniszczy fryzurę. Możemy dowolnie zwiększać jego obwód, zginać, doginać i wyginać według indywidualnych potrzeb.

O czym warto pamiętać, wybierając wianek?

Kwiaty we włosach wybierajmy, uwzględniając osobiste preferencje, a nie pod dekoracje kwiatowe w kościele, czy na sali. Warto pamiętać, że sala to jedno, a kreacja panny młodej to drugie. Wybierając wianek ślubny zwróćmy uwagę na motyw kolorystyczny. Bukiet nie musi składać się z takich samych kwiatów, co wianek. Może być zbliżony, nawiązywać kolorystyką, ale wcale nie musi. Obowiązuje tutaj taka sama zasada, co w przypadku butów i torebki. Mają do siebie pasować, ale nie muszą być takie same.

Wianek powinien pasować do naszej karnacji, koloru oczu, kształtu twarzy i wysokości czoła. Wtedy będzie wyglądał naturalnie.

Jak wybrać wianek ślubny?

Jakie kwiaty do wianka ślubnego?

Idealny wianek jest romantyczny, dziewczęcy i naturalny. Najbardziej popularny jest w lecie, kiedy dostępne są różne gatunki kwiatów. Mogą być wykonane z naturalnych lub sztucznych kwiatów. Niewysokie panny młode mogą wybrać malutkie kwiatki, np. stokrotki, rumianki, bez, lawendę, śnieguliczkę lub dziurawiec. Całość można bogato ozdobić zielonymi elementami.

Wyższe panie powinny natomiast wybrać wianki z dużych kwiatów. Przepięknie wyglądają róże, piwonie, słoneczniki i gerbery. Mogą być przeplatane mniejszymi kwiatkami i liśćmi. Wianki ze sztucznych kwiatów mogą wyglądać bardzo realistycznie. Co prawda nie pachną, ale są trwałe i piękne.