Jak pielęgnować męska opaloną skórę?
Trendy kosmetyczne

Jak pielęgnować męska opaloną skórę?

Każdy pewnie lubi piękną opaleniznę na skórze. Wygląda się wtedy radośniej, zdrowiej, po prostu lepiej. Jeśli chcecie cieszyć się doskonałą opalenizną przez dłuższy czas musicie odpowiednio również o nią dbać. Na szczęście nie będzie to ani nic trudnego ani nie będzie to zajmować wiele czasu. Warto wiedzieć, że ważna będzie także regularność. Warto wiedzieć również o tym jak powinno się pielęgnować opaloną skórę i przedłużyć również utrzymanie brązowego odcienia.

Dbamy o skórę już na plaży

Pierwsza sprawa to wykorzystywanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli nie będzie się go stosować to opalanie będzie szybsze, ale jest większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do słonecznego poparzenia a dalej będzie dochodziło do schorzenia naskórka i pojawią się nieestetyczne płaty. Może nawet dojść do tego, że powstaną blizny. To niebezpieczna i nierozsądna droga na skróty, jeśli chodzi o opalanie. Prowadzić może do raka skory. Dlatego wybranie dobrego filtru jest tak bardzo ważne. Jeśli ktoś jest bardzo blady i ma skórę wrażliwą to dobry będzie filtr 50. Gdy ma się ciemniejsza karnację czy mamy już nieco opalenizny to wtedy 20-30. W czasie opalania skórę smaruje się co 2-3 godziny i po każdej kolejnej kąpieli. Wtedy będzie można opalić się zdrowo i bezboleśnie.

Krok drugi: szoruj i peelinguj ciało

Peeling ciała to sposób na to, by przedłużyć opaleniznę. Może się wydawać, że złuszczanie skóry sprawi, że zniszczy się również opaleniznę. Jednak to mylne przekonanie. Opalenizna jest w głębszych warstwach skóry a jeśli skóra nie jest peelingowana to robi się matowa i sucha, brąz zaczyna więc blaknąć. Jeśli ktoś ma opaleniznę i chce ją zachować to nie będą wskazane długie kąpiele, ponieważ one wysuszają skórę.

Krok trzeci: nawilżenie to podstawa

Jak pielęgnować męska opaloną skórę?

Ostatnia istotna sprawa to odpowiednie nawilżanie skory. Jeśli uważacie, że to nie jest męskie to czas będzie z tym myśleniem się rozstać. Nawilżanie skóry to podstawowa pielęgnacja u każdego człowieka. Skora nawilżona jest skórą zdrową. Zmniejsza się ryzyko otarcia, przesuszenia, starzenie jest wolniejsze. Nawilżanie to również szansa na to, by przedłużyć sobie trwałość opalenizny, więc będzie kluczem do tego, by przez kolejne pół roku skóra była brązowa. Im lepiej będzie nawilżona tym mniej się łuszczy i wolniej będzie tracić kolor. Najlepsze będą kosmetyki z mocznikiem, oliwą z oliwek, gliceryna, olejkiem z pestek winogron.

Nawilżanie a trądzik

Nawilżenie skory to bardzo ważna sprawa szczególnie u panów, którzy maja problem z trądzikiem. Wiele osób uważa, że słońce wysuszy niedoskonałości skóry. To prawda, ale wysuszy nie tylko krostki, ale również całą skórę. W efekcie gruczoły łojowe będą zaczynały pracować mocniej co sprawi, że rozwinie się jeszcze silniejszy trądzik. Dlatego jeśli dopiero wybieracie się na urlop nie zapominajcie o dobrym kremie nawilżającym dla mężczyzn i o kosmetyki, który będzie przeznaczony do pielęgnowania skory już po opalaniu. Dzięki temu będzie można unikać późniejszych problemów z cerą, a jednocześnie skóra zmniejszy widoczność zaczerwienień i krostek, gdy będzie brązowa.