Kiedy tylko pierwsze ciepłe miesiące zaczynają na poważnie dominować w kalendarzu, mocno zmienia się moda. Najbardziej widać to w kwestii kolorystyki, gdzie czerń i biel oraz ich pochodne kolory są wypychane stanowczo przez lekkie i przyjemne barwy pastelowe. W jaki sposób wykorzystać je najefektywniej? Jedną z ciekawszych propozycji jest wybór pastelowego garnituru.
Niezależnie od wieku czy typu urody kolory pastelowe są w stanie zdecydowanie poprawić wrażenie, jakie zrobi osoba w nie ubrana. Do wyboru jest cała masa interesujących odcieni, na przykład miętowa zieleń czy jaśniuteńka lawenda. Takie kolory pojawiające się na ulicach dają sygnał, że trzeba się pozbyć zalęgających w szafach ciężkich, szaroburych kaftanów i zastąpić je czymś zdecydowanie lżejszym. Czasami wymaga to trochę odwagi, ponieważ postawienie na pastelowy garnitur na pewno jest wyrwaniem się z podstawowych trendów mody i możemy mówić nawet o swoistym krzyku buntu. Trzeba mieć też na uwadze, że nie każda sylwetka będzie się dobrze prezentowała w wydaniu monochromatycznym.
Pastelowe garnitury są na pewno dobrym rozwiązaniem dla kobiet szczupłych, które dzięki nim będą jeszcze bardziej zgrabne i ulotne, ale jeśli ich figura nie jest specjalni bliska ideałowi, takie męskie kroje spowodują, że nie będą wyglądać za dobrze i tworzony przez nie efekt będzie negatywny. Nie należy z góry zakładać, że pastelowy garnitur będzie dobrym lub złym rozwiązaniem. Znacznie lepszą opcją będzie jego realnie wypróbowanie i zobaczenie, czy można liczyć na efekty pozytywne, czy złe rzeczy raczej będą przeważały.
Romantyczne popołudnie
Zdecydowanie najlepiej pastelowe garnitury spisują się w czasie popołudniowych i wieczornych spotkań w plenerze, towarzyskich przez duże lub małe "t". Na spotkanie w drogiej restauracji można postawić na bardzo dobrze skrojony garnitur w kolorach pastelowych, który będzie uzupełniony bieliźnianym topem z koronkami. Męskie kroje w połączeniu z bardzo kobiecą, wręcz dziecięcą kolorystyką sprawiają, że można liczyć na elegancję dopełnioną lekkim stylem. Do tego niewielka kopertówka i delikatna biżuteria.
Garnitur wcale nie wymaga topu. Zamiast niego można postawić na klasyczne koszule, które też sprawdzają się znakomicie, zwłaszcza jeśli tylko podwinie się im rękawy.
Garnitur do pracy
Tego typu garnitury nie są bynajmniej rozwiązaniem tylko dla osób mających już wolne. Można się w nich jak najbardziej pojawić także w pracy. Nie jest to wcale żaden problem. Czasami mimo wszystko trzeba uważać, ponieważ każda branża ma swoje własne zasady odnośnie ubioru, a i od stanowiska zależy bardzo wiele. Dlatego zazwyczaj praca w banku nie daje możliwości ubierania się w ten sposób, ale wiele biur jest w stanie zaakceptować pracownicę w stroju nieco bardziej frywolnym. Dobrze jest, kiedy garnitur będzie posiadał kolor raczej stonowany i naturalny, na przykład beżowy, a poszukiwanie rozwiązań ekstrawaganckich, rzucających się w oczy, na przykład róże, to coś, co lepiej jest sobie odpuścić.